Kasselstrand: Globalismen som förenar politikerna

Swebbtv Morgon.

Det är inte bara invandringen som förenar Centerpartiet och vänstern, förklarar AFS-ledaren Gustav Kasselstrand i Swebbtv. Utan globalismen, att Sverige ska styras av globala agendor och att självbestämmandet inte ska finnas hos svenskarna.

Det var i torsdagens Morgon med Swebbtv som det bland annat sades att vänstern och Centerpartiet – som nu ska försöka bilda en regering i Sverige – bara har en sak gemensamt, och det är ökad asylinvandring.

Vill Centerpartiet ha in billig arbetskraft för jordbruket?

Enligt Gustav Kasselstrand är det inte bara invandringen som förenar dessa partier.

– De är säkert för låglönearbetskraftsinvandring till jordbruk och andra sektorer, säger Kasselstrand i Swebbtv. Och det är ju väldigt märkligt för Centerpartiet har ju traditionellt sett varit invandringsmotståndare, om man går lite längre tillbaka i tiden. De har
varit motståndare till EU och euron. Idag är Centerpartiet ett synnerligen globalistiskt parti.

– Jag skulle nog säga att det inte bara är invandringen som förenar de här partierna utan också att man är för att Sverige ska styras av globala agendor och att det verkliga självbestämmandet ska ligga någon annanstans än hos svenskarna, säger Kasselstrand.

DU BIDRAR ENKLAST GENOM ATT KLICKA HÄR:

Donate

Donera till Swebbtv - tillsammans formar vi Sverige

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev!

  • - Håll dig uppdaterad med vad som händer hos Swebbtv
  • - Få inbjudningar till våra event, konferenser och live-sändningar
  • - Var först med att ta del av våra program